17.9 C
Felanitx

setmanari d'interessos locals

Dimecres, 7 juny 2023
El Club Natació Felanitx obté 9 podis i 1 mínima al Trofeu CN La Salle
El Club Natació Felanitx obté 9 podis i 1 mínima al Trofeu CN La Salle

El passat dissabte 4 de juny, es va dur a terme a la piscina de La Salle a Palma el Trofeu d’aquest històric club, en què els nedadors del Club Natació Felanitx varen participar nedant en el seu millor estil dins les distàncies que s’oferien per cada categoria, 50 metres per iniciació i benjamins, mentre que la resta nedaren 100 metres.

En papallona, la benjamina Maria Antònia Burguera Valens quedà 1a als 50 m papallona, amb un temps de 37,48 segons, mentre que als 100 m papallona alevins femenins, n’Emily Czaja quedà 2a i aconseguí una nova mínima per participar en els campionats d’Espanya amb un temps d’1.11.92. Així mateix, a la mateixa prova n’Aina Bauza Llana pujà també al podi com a 3a, amb un temps de 1.21.46.

Als 50 m esquena de la categoria benjamí, en João Vithor Puigros i en Marc Adrover Rigo quedaren 6è i 7è, respectivament, mentre que a la categoria aleví en Pep Miquel Burguera Valens quedà 2n als 100 esquena, amb un temps d’1.10.12, i en Nicolas Oliver Beerens quedà 6è. Igualment, als 100 m esquena aleví femení, na Paula Alvariño Tomas quedà 4a, i na Laia Bordoy Garau, 8a.

Als 50 m braça, la benjamina Marina Nicolau Salgado quedà 2a amb un temps de 46,64 segons, seguida de na Clara Czaja, 3a amb un temps de 49,90. Als 100 m braça alevins, en Jordi Grimalt Obrador quedà 5è, mentre que a la categoria femenina alevina na Ludmila Labutina, Luda, guanyà amb un temps de 1.28.58.

Als 50 m lliure categoria benjamí, en Tiago del Po Vica quedà 3r amb un temps de 32,12, i n’Álvaro Lozano de Sosa, 10è, mentre que a la categoria benjamina femenina na Nicole Andrea Castro quedà 20a. Per la seva part, en Miquel Adrover Rigo a la categoria aleví masculí, quedà 13è als 100 m, així com les femenines Caterina Obrador i Marta Maimó Fuster quedaren 7a i 14a, respectivament.

Per acabar la jornada matinal, es varen nedar els relleus, en què els millors resultats foren el 2n lloc del 4×50 estils mixt benjamí, el 4t del 4×100 estils mixt aleví i el 5è lloc del 4×50 lliure mixt benjamí i aleví.

A la jornada de la tarda, seguiren la competició i na Margalida Cerdà Manresa pujà el podi com a 3a als 100 m papallona categoria infantil amb un temps d’1.09.95. Per altra banda, na Marina Díaz Perelló i na Neus Mas Alcón quedaren 4a i 11a respectivament als 100 esquena categoria infantil.

Així mateix, als 100 m braça categoria infantil, na Marta Julià Martorell quedà 13a.

Per acabar la jornada, als 4×50 estils absoluts femenins l’equip de CN Felanitx amb na Marina Diaz Perelló, n’Emma Grimalt Obrador, na Margalida Cerdà Manresa i na Marta Julià Martorel, quedaren 4es.

En resum, s’aconseguiren 2 primers llocs, 3 segons i 4 tercers, més 1 mínima per al Campionat d’Espanya per arrodonir una bona participació en el Trofeu CN La Salle.

Per acabar, volem agrair les ajudes dels patrocinadors del Club, Inturotel i l’Ajuntament de Felanitx.

darreres notícies

et pot interessar

Amàlia Salas López-Cepero

“A Felanitx ens falten polítiques culturals valentes”